İZOLASYON MALZEMELERİ     İzolasyon Tuğlaları ve Harçlar    


JM İZOLASYON TUĞLALARI

JM İZOLASYON TUĞLALARIMalzeme Tipi: İzolasyon tuğlaları.

Sınıflandırma Sıcaklığı: 1260°C'den 1760°C'ye kadar.

Tanımlama
Thermal Ceramics, 1260°C ile 1760°C arasında kullanılan beş tip izolasyon tuğlası üretmektedir. Her bir tip, uygun sıcaklık ve fiziksel amaçlar doğrultusunda formüle edilmiştir.

JM izolasyon tuğlalarının üretiminde, yüksek saflıkta refrakter kil, yüksek sıcaklık dayanımını sağlayan alümina, gözenekli ve homojen yapıyı ortaya çıkaran organik bağlayıcı kullanılır. Üretim sonrasında her bir tuğla, bütün yüzeyleri kusursuz olacak şekilde işlenir ve kullanıma sunulur.

Thermal Ceramics ayrıca bu tuğlaların yapıştırılmasında kullanılan harçları da üretmektedir.

Maksimum Kullan
ım Sıcaklığı
Maksimum kullanım sıcaklığı uygulamaya bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için firmamıza başvurunuz.

Ö
zellikleri
Düşük ısı iletkenliği
Mükemmel ısı izolasyon özelliği sayesinde ince izolasyon duvarlarının oluşturulması mümkündür.

 

Düşük ısı stoklama özelliği
Hafif olmaları ve düşük termal iletkenliklerinden dolayı JM tuğlaların ısı stoklama kapasiteleri çok düşüktür. Özellikle sürekli çalışan fırınlarda bu sayede önemli bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Saflık
Malzemenin refrakterliği, çok düşük demir ve alkali içeriği sayesinde güçlenmekte, yüksek alümina oranı da malzemenin redükleyici atmosfer altında dayanımını artırmaktadır.

Yüksek sıcaklıkta mükemmel basma mukavemeti

Ebatlardaki hassasiyet
Bu özelliği sayesinde malzeme rahatlıkla örülebilmekte, oldukça sağlam, ince izolasyon duvarları oluşturulabilmekte ve yüksek verim elde edilebilmektedir.

Büyük ebatlar
230 x 610 x 64 mm veya 76 mm ve 250 x 640 x 64 mm ölçülerindeki büyük tuğlalar standart olarak üretilebilmektedir. Ayrıca işleme ve birbirine yapıştırma metodu ile farklı ölçülerdeki tuğlaların üretimi de yapılabilmektedir.

Uygun Ambalajlama
Ölçüye bağlı olarak bir kartonda 4 adetten 25 adete kadar tuğla bulunmakta ve taşıma esnasında ortaya çıkabilecek zararlar bu sayede önlenmektedir.

Uygulama Alanları
Malzeme hafifliği, düşük ısı stoklaması ve yüksek sıcaklıklara dayanıklılığı nedeniyle endüstriyel fırınlarda ve yüksek sıcaklıkta çalışan endüstriyel ekipmanlarda uygulama alanı bulmaktadır. Ayrıca malzeme ebatlarının hassas olması örüm kolaylığı sağlamakta, oldukça sağlam, ince izolasyon duvarları oluşturulabilmekte ve yüksek verim elde edilebilmektedir.

Özel Şekiller
JM izolasyon tuğlaları özel şekiller elde edebilmek amacıyla birbirleri ile yapıştırılarak ya da işlenerek değişik amaçlarda kullanılabilir.

 
Paylaş: yahoogooglelivedigglinkedinnewsvinedeliciousbliggtechnorati
4137 defa incelendi. 
 

BENZER ÜRÜNLER

JM 2600 - BLAKITE® - JM 3300

 
JM İZOLASYON TUĞLALARI